czwartek, 18 czerwca 2015

Mój drugi mały świat...

"Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera"
Monteskiusz

   Cześć! Po cytacie wyżej, na bank każdy domyślił się już o czym będzie dzisiejszy post. Chciałam Wam przedstawić moich "przyjaciół".
   Zawsze uwielbiałam czytać. Książki są dla mnie niczym własne skarby. Mama mówiła zawsze, że przecież mogę iść do biblioteki i w ogóle. Ale nie umiałam rozstawać się z książkami, które już wciągały mnie w swój magiczny świat. Niektórzy mają o wiele większe biblioteczki, moja się ciągle buduje. Zapraszam do czytania :)1. Harry Potter 
 Niestety, mam tylko dwie części i mały dodatek. Trzecią część dostałam kiedyś od mamy, piątą kupiłam za część pierwszej wypłaty przy zbieraniu fasolki, a Księga wiedzy została znaleziona na targowisku za śmieszną cenę 5 zł! Tyle wygrać :)

2. Dary Anioła 
 Przyznać się muszę, że najpierw obejrzałam film Miasto kości. A potem otworzyli u nas nową księgarnie. I kupiłam sobie pierwszą część. Historia Nocnych Łowców na tyle mnie wciągnęła, że brakuje mi tylko ostatniej części. 

3. Diabelskie maszyny.
 Will, James i Tessa. Kolejne Trio, które podbiło moje serce. I kolejni Nocni Łowcy. Wszystko dzieje się w Londynie. Dosyć spory czas przed Darami Anioła. Naprawdę cudowne książki.

4. Grey
 Czy ja muszę mówić cokolwiek o tych książkach? Przecież każdy już o nich słyszał, czytał, lub oglądał film. Historia Any i Christiana zostanie niedługo wzbogacona o czwartą książkę. Jak tylko się ona ukażę. Mam oczywiście trzy książki, ale druga pożyczona.

5. Cross
 Gideon Cross czyli kolejny cholernie bogaty przystojniak. Ma własną firmę i sieć lokali. Książki pisane pod typ  50 twarzy . Ale bardzo mi się podobają te książki. Czwartą część, którą dostałam jakiś czas temu, ma obecnie znajoma. 

6. Twórczość L.J. Smith
 Pamiętniki wampirów to całkiem inna historia niż serial. Mówi się, że książka jest zazwyczaj lepsza niż film czy serial wzorowany na niej. W tym przypadku jest inaczej. Serial uwielbiam! Nie wiem ile razy już na nim płakałam. A książki... czytam jakoś opornie. Nie wiem, może dlatego, że jest za wiele różnic.
Wizje w mroku dostałam od koleżanki, która chciała wyrzucić książkę. Stwierdziłam więc, że jak ma wyrzucić to może dać mi. Ale jeszcze nie czytałam.

7. Zmierzch. 
 Historia Belli i Edwarda. Tu osobiście o wiele bardziej wolę książki niż film. Po prostu książki wydają mi się bardziej ciekawe. Mniej sztuczne. Bardziej barwne.

8. Naruto
 W sumie nie moje, a mojego chłopaka. Ale trzy tomy zajmują miejsce na mojej bibliotece. Całkiem fajne. Kiedyś oglądałam Naruto. Nawet rysowałam !

9.Tolkien. 
 Jeśli chodzi o Władce Pierścieni, to nie jest moja a mojego chłopaka. Mój jest natomiast Hobbit. 

10.Saga o ludziach lodu
 Mam zaledwie sześć części. W sumie to nie ja a mój chłopak. Sporo jego książek jest u mnie. Wszystkich książek z Sagi o ludziach lodu jest... 47 chyba. Ostatnio też były w jakieś gazecie, ale nie kolekcjonowałam dalej.

11.Anioł
 Kocham te książki! Uwielbiam ! Naprawdę, są mega ciekawe. Pierwszą część czytałam kilkanaście razy. I jeszcze pewnie nie raz przeczytam. Do kompletu brakuje mi jeszcze trzeciej książki.

12.Gwiazda anioła
 Kiedyś miałam "fazę" na książki o Aniołach. W jednej z księgarni była wyprzedaż książek. Bardzo wiele z nich można było kupić za 12 zł. I wtedy zaczęłam się zachwycać książkami o Aniołach.A zaczęło się w sumie od....

13 .Anioł 
 Zaczęło się od tego. Zakazane uczucie dziewczyny-anioła rozdartej pomiędzy niebem a piekłem. Warto dodać, że tą niezwykłą książkę napisała siedemnastolatka! 

14. Drzewo migdałowe 
 Prezent na 20-ste urodziny. Książka nie jest pod typ fantasy jak większość mojej biblioteki. Jest... ciężka. Ale z nią wygram :D
15.Zeznania niekrytego krytyka 
 Uwielbiam gościa! Poważnie.Książka jest jego pierwszą książką i jest naprawdę ciekawa. Punkt widzenia Maćka na różne sprawy i poglądy. A czemu taka brudna? NIGDY NIE DAWAJCIE KSIĄŻEK MŁODSZEMU RODZEŃSTWU! 

16.Ornitologia 
 W gimnazjum interesowałam się ornitologią. Jeździłam na wojewódzkie konkursy. Nawet niektóre wygrywałam! 

17.Zew krwi
 Książka w sumie należała do mojej mamy. A potem dostałam ją ja. Jest naprawdę ciekawa! 

18.Zmory Alaizabel
 Tą książkę ostatni raz czytałam pod koniec gimnazjum. Bo w sumie wtedy ją dostałam. Pamiętam, że była bardzo ciekawa.

19.Miasteczko Salem
 Tak mam i Kinga. Ale w sumie to tylko tą jedną książkę. I również z czasów gimnazjum. I żeby nie było. NIE JA JĄ TAK ZNISZCZYŁAM!

20.Historyk 
 Kolejna książka mojego chłopaka. Przedstawia historię Draculi, którą pewna młoda amerykanka odkrywa w jednej z ksiąg swojego ojca. Zastanawia się czy podjąć ryzyko poznania mrocznej i złej historii. 

21.Mroczny płomień 
 Mama kupiła mi ją dłuższy czas temu. Ale nie miałam jeszcze przyjemności jej czytać, bo jest to piąta część. A nie moge nigdzie dostać czterech poprzednich.

22.Wróżby 
 No co? Chyba każdy kiedyś interesował się wróżbami i znaczeniami snów. 

23. Regulamin tłoczni win
 Jakiś niezbyt udany prezent. Już nie pamiętam kiedy go dostałam. Ale to bardzo ciężka i trudna książka. Do dzisiaj nie umiem jej przeczytać.

24.Poradnik 
 Nie żeby coś, ale mam to jeszcze z czasów podstawówki. Jakoś nie umiem się pozbyć książek,których i tak nie czytam. 

25.Życie po skoku
 Historia Mariusza, który po skoku do wody trafił na wózek inwalidzki. Książka mojej cioci, ale nigdy jej nie odebrała.

26.Roman i Julia 
 Kolejna książka,którą nie wiem skąd mam ale mam. Nie ma szczęśliwego zakończenia. Opowiada o fatalnej miłości. 

27.Poezja polska
 Książkę dostałam za pierwsze miejsce w konkursie literackim w pierwszej klasie technikum. Więc jak widać, coś z tej kategorii też jest w mojej bibliotece. 

28. Jedenaście minut.
 Książka jest obecnie u mojej cioci. Ale ją też bardzo lubię. Ogólnie lubie twórczość Coelho.

Tak więc wygląda moja mała prywatna biblioteka. Moje drzwi do własnego małego świata! Czytajcie książki moi drodzy! To naprawdę cudowne uczucie kiedy książka pochłania nas w całości. 


Kiedy czytasz, świat przestaje istnieć, możesz udawać, że to, co jest w książce, jest rzeczywistością, albo że rzeczywistość po prostu znika. Możesz być tym, kim chcesz, dobrowolnym bohaterem książki.

Dorotea de Spirito – Anioł2 komentarze:

  1. Tyle książków :O Tak dużo :O Ja mam mniej D: XD Bo nie ma to jak kreatywny komentarz, tak, wiem xDDD

    OdpowiedzUsuń
  2. I do tego podobny gust co do książek, z jednym wyjątkiem, że ja kocham tylko i wyłącznie fantastykę i nie lubię Greya.

    OdpowiedzUsuń