środa, 26 sierpnia 2015

Jak dorosnę chce być...

Każdy z nas miał miał swoje własne plany na przyszłość jeszcze za czasów bycia dzieckiem. Plany dotyczące swojej wymarzonej pracy. Mój brat chciał zostać treserem w cyrku... oj teraz chętnie oddałabym go do cyrku... Ja za to chciałam zostać piosenkarką i tancerką. Piosenek z bajek uczyłam się tak szybko, że mama była w szoku. Od zawsze lubiłam muzykę i pamiętam, że chciałam iść w tym kierunku. Potem przekształciło się to w bycie przedszkolanką.
Każdy z nas miał więc swoje cele, marzenia. Ile z nich tak naprawdę ujrzało światło dnia, to już inna sprawa. No cóż szanse na zostanie księżniczką zawsze były niskie...
Dzisiejszego posta nie tworzyłam sama. Popytałam Was, moich czytelników,znajomych, przyjaciół, kim chcieliście zostać jako małe dzieci i otrzymałam naprawdę super odpowiedzi. Zapraszam do czytania.

Natalia: „Od dziecka chciałam być adwokatem. Lubię ryzykować. Stawiać wszystko na jedną kartę, a na dodatek lubię pomagać. Chciałabym wyciągać ludzi z dna.”

Joasia: „Mam 13. lat więc nadal jestem dzieckiem, ale w młodszych latach bardzo chciałam zostać aktorkom. Wiadome, ten zawód wybiera każde dziecko, ale ja byłam inna! Nie znudził mi się on po paru latach, aż w sumie do dziś!”

Natalia: „Jako dziecko marzyłam by zostać lekarzem, może po części dlatego, że większa część mojego dzieciństwa wiąże się właśnie z nimi. Zawsze chciałam pomagać ludziom, być im potrzebna, nieść bezinteresowną pomoc. Rozwiązywać problemy ludzi i być z tego dumna. Tak, tego właśnie chciałam.”

Madzia
: „E...a bo ja pamiętam... Chyba najdłużej chciałam być nauczycielką, bo raczej byłam (i niby dalej jestem, ale ja tam twierdzę że tak nie jest) typem liderki i lubiłam uczyć ludzi i im pomagać w nauce, a jako ten przeklęty lider chciałam, żeby za moją sprawą szło im lepiej i w ogóle. A że umiałam każdemu wytłumaczyć wszystko i go nauczyć to chyba stąd ta chęć bycia nauczycielką.”

Mój Piotrek: „naukowcem - chemikiem [zrobić jakąś substancje chciałem która by dawała nieograniczoną czysta energie] tak wiem byłem dziwnym dzieckiem”

Aniazawsze chciałam być fryzjerką. Nie wiem, być może dlatego, że miałam manię obcinania i robienia fryzur moim lalkom i innym zabawkom, które miały jakieś włosy... ;p

Kinga: właściwie to miałam 2 wymarzone zawody. jednym z nich była łyżwiarka figurowa czy coś pod ten deseń. Po prostu marzyłam o konkursach i pokazach, kiedy jeżdżę na lodowisku z bielutkimi łyżwami i pięknie skrojonym ubraniu. Ah a do tego tańczyć w parze z partnerem, który mógłby być moim mężem. Po występie natomiast wizja kwiatów i maskotek od zachwyconej publiczności, wydawała mi się czymś niesamowitym”

Daria: „W dzieciństwie chciałam zostać lekarzem dlatego, że lekarz pediatra do którego chodziłam był już w podeszłym wieku a ja bardzo go lubiłam i stwierdziłam że kiedy on odejdzie na emeryturę ja go zastąpię. Pamiętam, że przy każdej wizycie przynosiłam mu obrazki i brałam ze sobą moją walizkę ,,lekarza" ;D”


Estera: „Nie miałam tak konkretnie sprecyzowane kim chce zostać :P Chciałam być weterynarzem, prawnikiem, psychiatrą, potem studiowałam germanistykę i pedagogikę, ale zawodowo zajmowałam się tworzeniem stron www, a ostatecznie zostałam blogerką :P”Codzienna rzeczywistość nie jest jednak tak piękna jakby mogła być. I z naszymi marzeniami i pomysłami na wymarzoną pracę, przynajmniej ja, musiałam się pożegnać. Teraz patrzę na świat inaczej. I chociaż uwielbiam dzieci i za opiekunkę mogę robić....to jako przedszkolanka bym zwariowała. 

Chciałam bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, które zgodziły się pomóc mi w napisaniu tego posta. Bez Was nie byłby on taki fajny. Jeszcze raz bardzo Wam dziękuje.

A Wam jakie zawody marzyły się za dzieciaka? Piszcie w komentarzach :)

8 komentarzy:

 1. super pomysł na post, cieszę się ze mogłam się wypowiedzieć ;d http://creamshine.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Smutno, że tylko kawałek wypowiedzi było umieszczone, ale i tak post rewelacyjny! Ciesze się że wypowiedziałam się! :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny post ;)
  Ja chciałam być weterynarzem :D
  Zapraszam na nową notkę ❊ mój blog

  OdpowiedzUsuń
 4. + w końcówce posta powinno być "chciałam podziękować wszystkim osobOM" ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj dzięki nie zauważyłam. Już poprawiam . Błąd się może wkraść każdemu.

   Usuń
 5. Super pomysł na posta :))
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie odkryłam Twojego bloga, lecę nadrobić zaległości! :)

  OdpowiedzUsuń