czwartek, 12 listopada 2015

Zalety bycia kobietą

"Mieć z pół kilo biżuterii, kapelusze takie duże
i od stałych wielbicieli wciąż dostawać listy, róże.
Na bankietach, wernisażach pokazywać się codziennie...
Być kobietą - ta tęsknota się niekiedy budzi we mnie.

Ekscentryczną być kobietą - przyjaciółki niech nie milkną,
czas niech płynie w rytmie walca, dzień niech jedną będzie chwilką.
Jakaś rola w głównym filmie, jakiś romans niebanalny...
Być kobietą w dobrym stylu, Boże, daj mi..."Rozmawiałam ostatnio z koleżanką. W czasie rozmowy padło stwierdzenie, że bycie kobietą jest ciężkie. Bo kobieta przechodzi okresy, rodzenie dzieci jest ciężkie. Trzeba sprzątać, gotować i tak dalej. Ale dzisiejszy post jest, aby pokazać, że bycie kobietą ma swoje mocne strony i że możemy być z tego dumne!

1. Chwile słabości
To, że kobieta czasem płacze, jest smutna, zawiedziona – nikogo nie dziwi. Nikt nie oczekuje od Ciebie, że zawsze będziesz silna, zdecydowana, zawsze będziesz wiedziała, jak postąpić. Możesz pozwolić sobie na chwile słabości, gorszy dzień, momentowe załamania. Nie musisz zgrywać przed całym światem twardziela – w przeciwieństwie do facetów, od których oczekuje się zdecydowanej postawy w każdej sytuacji.2. Makijaż i moda
Możesz ukrywać swoje niedoskonałości za pomocą makijażu i trików modowych. Nieprzespaną noc i cienie pod oczami sprytnie zakrywasz podkładem.3. Humory
Zawsze możesz wytłumaczyć zły humor hormonami. Miesiączka usprawiedliwia złe samopoczucie – spokojnie możesz liczyć na zrozumienie ze strony innych kobiet, uzasadnione przeżywaniem podobnych stanów oraz bojaźliwe przytakiwanie mężczyzn, wynikające z obawy przed rozwścieczoną przedstawicielką płci pięknej.

4.Ciąża
Noszenie pod sercem dziecka, wyczuwanie jego ruchów i kopnięć to niesamowite chwile! Przynajmniej tak słyszałam. Sama nie mogę doczekać się tych chwil, ale wiem ,że jeszcze trochę czekania przede mną.5.Nikt nie każe Ci się ekscytować na widok facetów w podkolanówkach biegających za piłką.
Sorry panowie, ale nie. Nigdy nie przekonam się do piłki nożnej, nigdy nie będę fanką tej dyscypliny. Nie nie i po prostu nie. Ale wiem co to spalony! <dumna z siebie>6.Farbowanie włosów nie będzie uznane za dewiację.
Kiedy kobieta farbuje włosy, najczęściej oznacza to zmianę w jej życiu. Przełom. A jak facet farbuje włosy...? Nie koniecznie...7. Gdzie Diabeł nie może, tam babę pośle.
My po prostu jesteśmy zdolne do wszystkiego.

8. Mówią, że kobiety są słabe.
Nic bardziej mylnego! Jesteśmy silne i umiemy tą siłę wykorzystać. Może nie koniecznie fizycznie, bo nikt nie każe się nam bić, ale w kasze to my sobie dmuchać nie damy!

Jak widać, bycie kobietą nie jest takie złe. I powinnyśmy być dumne z tego, że jesteśmy kobietami. Nie marudzić,że to ciężkie życie i w ogóle. Ale cieszyć się z pozytywów jakie nam ono daje. Jesteśmy silne i piękne.Nasze ruchy, uśmiechy, oczy, figury – wszystko to składa się na jakąś definicję piękna.  Chude, grube, normalne, rude, blond, brązowe, czarne – wszystkie. A jeśli do tego dochodzi piękne wnętrze i częsty uśmiech na buzi – nie mam wątpliwości.
To jest rzecz, którą kocham w byciu kobietą."Nigdy się nie poddam 
Swoją wartość znam 
Wiesz kobieta taka jak ja 
Wojowniczki duszę ma 

Nigdy się nie poddam 
Swoją wartość znam 
Waleczne serce w sobie mam"


Piosenki użyte w tekście:
Alicja Majewska "Być kobietą"
Gosia Andrzejewicz "Wojowniczka"


Dziękuje bardzo za zdjęcia wspaniałym  Creamshine i  Czeko Ada <3

3 komentarze:

  1. Nigdy nie chciałabym być facetem - bycie kobietą jest naprawdę wspaniałe. <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Kasiu wspaniały post <3
    http://creamshine.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń