poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Świat w cytaty ubrany- "Miasto upadłych aniołów"

Dawno nie było żadnego postu z serii cytatów. Przez nową pracę nie mam już tyle czasu na pisanie. Niedawno dostałam wiadomość od czytelniczki bloga. Pisała, że fajniej by było, gdyby posty pojawiały się książkami, a nie seriami dzielonymi na pół. Więc postanowiłam sprawdzić co z tego wyjdzie
Dziś zapraszam Was na cytaty z "Miasta upadłych aniołów", czwartej części popularnej serii "Dary Anioła". Cytaty z pierwszych trzech książek znajdziecie tutaj.
"- Chociaż za tymi nie przepadam.- Wycelował palcem w Jace'ego. - Uważają, że są lepsi od wszystkich.
- Wcale nie - zaprotestował Jace. - To ja uważam, że jestem lepszy od wszystkich. I tę opinię potwierdza mnóstwo dowodów."

***

"- Po prostu martwiłeś się, że zatrudnią instruktora, który okaże sie gorętszy od ciebie.
Jace uniósł brew.
- Gorętszy ode mnie?
- To może się zdarzyć. No wiesz, teoretycznie.
- Teoretycznie, planeta może się nagle rozpaść na pół, tak, że ja i ty znajdziemy się po dwóch stronach, na zawsze i tragicznie rozdzieleni, ale jakoś się tym nie martwię. Niektóre rzeczy są po prostu zbyt nieprawdopodobne, żeby o nich rozmyślać."


***

"To znaczy, że miłość jest najpotężniejszą siłą na świecie. Miłość potrafi wszystko."

***

"...Nie mam męskiej dumy, na której mógłbyś grać, i nie interesuje mnie walka jeden na jednego. To jest słabość twojej płci, nie mojej. Jestem kobietą. Użyję każdej broni, żeby dostać to, czego chcę."

***

"A może po prostu jest tak, że świat tak łatwo niszczy piękne istoty."

***

"Nie można zapomnieć rzeczy, które robiło się w przeszłości, bo inaczej nie wyciągnie się z nich żadnej nauki.
Im bardziej starasz się stłumić swoją prawdziwą naturę, tym większą ma ona nad tobą władzę. Bądź sobą. Nikt, kto naprawdę kocha, nie przestanie cię kochać."

***

"Widzę tu również dużo ładnych dziewczyn,bo, zdaje się, lubisz różnorodność- ciągnął Alec. - Istnieją w ogóle istoty,które cię nie pociągają?
-Syreny- odparł Magnus. - Zawsze pachną wodorostami."

***

"Nie można zmienić przeszłości.Można iść tylko naprzód."

***

"Była pierwszą żoną Adama, ale uciekła z Edenu, bo nie chciała słuchać męża ani Boga. Bóg wyklął ją za nieposłuszeństwo. Zapowiedział, że każde urodzone przez nią dziecko umrze. Podobno Lilith wciąż próbowała, ale wszystkie jej dzieci rodziły się martwe. W końcu przysięgła, że zemści się na Bogu, mordując ludzkie niemowlęta. Można powiedzieć, że jest demoniczną boginią martwych dzieci."

***

"Maia była spokojna i mocno stąpała po ziemi, Isabelle prowadziła ekscytujące i niebezpieczne życie. Maia była spokojnym światłem w ciemności, Isabelle rozżarzoną gwiazdą,wirującą w pustce."

6 komentarzy:

 1. Kilka cytatów szczególnie przypadło mi do gustu - zwłaszcza "A może po prostu jest tak, że świat tak łatwo niszczy piękne istoty." :) http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. "Nie można zapomnieć rzeczy, które robiło się w przeszłości, bo inaczej nie wyciągnie się z nich żadnej nauki.
  Im bardziej starasz się stłumić swoją prawdziwą naturę, tym większą ma ona nad tobą władzę. Bądź sobą. Nikt, kto naprawdę kocha, nie przestanie cię kochać"
  Takie prawdziwe ^^
  Zapraszam ♥ http://tajemnicze--drzwi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam cytaty z Darów Anioła <3 Szczególnie te śmieszne :D Ale zdecydowanie mój ulubiony to ten o teoretycznym rozpadnięciu się ziemi na pół <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Kocham tę autorkę i jej książki <3 Te cytaty są fenomenalne!

  OdpowiedzUsuń
 5. Przypomniałaś mi za co kocham Jace'a.:) Jego teksty nigdy nie przestaną mnie bawić.
  Wybrałaś piękne i mądre cytaty. Miło powspominać po lekturze.

  OdpowiedzUsuń
 6. Do czwartej części nie dotarłam, ale kulturalnie skończyłam na trzeciej :)
  Cytaty świetne :) Też zawsze wydobywam coś z przeczytanych książek.

  OdpowiedzUsuń