wtorek, 25 października 2016

Październik w filmach #3 Miasteczko Halloween

Pora na kolejny film idealny na Halloween! Jeśli planujecie zrobić seans z przyjaciółmi, to musicie dodać do swojej listy animacje Toma Burtona. Czy święta mogą być straszne i przerażające? No pewnie. Zwłaszcza te organizowane przez Dyniowego Króla.Miasteczko Halloween jest zamieszkałe przez potwory i umarlaki. Jack, Dyniowy Król jest już znudzony sławą najstraszniejszego upiora. Jego życie toczy się ciągle w koło jednego. Halloween. Ledwo skończy się jedno, a już wszyscy toczą przygotowania do następnego święta. Po kolejnym wielkim Halloween wyrusza przed siebie. Musi odnaleźć sens, znaleźć coś nowego. W końcu trafia do nieznanego mu miejsca w lesie, gdzie znajduje szereg drzwi w pniach drzew. Otwiera drzwi w kształcie świątecznej choinki i trafia do kolorowego Gwiazdkowego Miasteczka.

źródło
Tymczasem Sally, która została stworzona przez doktora Finklesteina nie chce być już dłużej jego własnością. Aby moc się wyrwać na miasto musi za każdym razem otruć swego stwórcę. Podoba się jej Jack, ale jest zbyt nieśmiała aby mu o tym powiedzieć.

źródło
Następnego dnia wszyscy mieszkańcy Halloween poszukują Jacka. Ten zbiera mieszkańców na zebranie, na którym opowiada im o tym co zobaczył. Jednak potwory z jego miasta nie potrafią zrozumieć co go tak naprawdę zafascynowało. W końcu Jack zwraca się do doktora, który właśnie zamknął niesforną Sally, o udzielenie pomocy we własnych eksperymentach nad istotą świąt. W końcu postanawia urządzić we własnym mieście Gwiazdkę.  Sally doświadcza strasznej wizji. Ostrzega Jacka przed organizowaniem świąt, ten jednak jest tak szczęśliwy, że nawet nie chce jej słuchać. Musi przenieść święta do Miasteczka Halloween.

Miasteczko Halloween to druga animacja Tima Burtona w serii Październik w filmach. Film powstał w 1993 roku, a rok później miał swoją premierę w Polsce. Ma świetną muzykę i naprawdę czuć ten klimat mroku. Sama mogę go oglądać tysiąc razy. Jack jest świetną postacią. Więc przygotujcie sobie popcorn i miłego oglądania! Podzielcie się wrażeniami o filmie w komentarzach.

3 komentarze:

  1. 'Miasteczko Halloween' to najlepsza animacja na ten przedświąteczny czas, co roku oglądam ją z siostrą podśpiewując sobie pod nosem co najlepsze kawałki :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja tego nie oglądałam
    mogłabyś u mnie poklikać ? https://marrstyle.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń