sobota, 24 grudnia 2016

Świat w cytaty ubrany- wydanie świąteczne.

Mamy święta! Z tej okazji post przyjemny i lekki. Zostajemy w tematyce świąt Bożego Narodzenia. Przyjemnego czytania. 

"- Ale... święta się skończyły.
- Och, nie, święta nigdy się nie kończą, jeśli nie chcesz. - Pochyliła się nad ladą i wsparła podbródek na dłoni. - Święta to stan umysłu."
Lauren Myracle – W śnieżną noc


"(...) W święta wszystkie nieszczęścia wydają się większe (...)."
Lauren Myracle – W śnieżną noc


"Jest mnóstwo rzeczy, które przyniosły mi wiele dobrego, choć nie przyniosły mi żadnego zysku. Taką rzeczą są właśnie święta Bożego Narodzenia. Oczywiście, jest to czas hołdu i czci dla samego wydarzenia, ale dla mnie te święta to także miły czas dobroci, wybaczania i miłosierdzia."
Charles Dickens – Opowieść wigilijna


"Być może raz w roku trafia się szansa, by każdy mógł trochę poudawać, że jeszcze jest dzieckiem. Ten jeden raz wszyscy mogą uwierzyć, że magia istnieje"
Kate Brian – Chłopak na Gwiazdkę


"O Duchu Przyszłych Wigilii! - zawołał Scrooge. - Lękam się ciebie bardziej niźli twoich poprzedników. Ale ponieważ wiem, że pragniesz mego dobra, i ponieważ mam nadzieję stać się innym, lepszym człowiekiem, gotów jestem wszędzie ci towarzyszyć z sercem przepełnionym wdzięcznością."
Charles Dickens – Opowieść wigilijna


"Przełamali się opłatkiem, ucałowali niezgrabnie, ojciec chrząknął, matka łzę otarła rękawem, szyderczymi głosami, nie wierząc w to, co mówią, pożyczyli sobie dobrego, zaśpiewali „W żłobie leży, któż pobieży ”, barszcz z uszkami się przypalił w piecu, ojciec zaklął, aż aniołek z choinki spadł na różowy pysk, potem dojedli i czekali w milczeniu godziny, kiedy zwierzęta zaczną złorzeczyć po ludzku na swój los."
Marek Hłasko – Wilk


"Jutro, Panie Boże, jest Boże Narodzenie. Nigdy nie kojarzyłem, że to są Twoje urodziny. [...] Teraz, kiedy już jesteśmy kumplami, co chcesz dostać ode mnie na urodziny?"
Éric-Emmanuel Schmitt – Oskar i pani Róża


"-Myślałeś, że nie będę miała dla ciebie prezentu na Gwiazdkę?
-Nie oczekiwałem niczego ponad to, co już dostałem- przyciągnął ją mocniej do siebie i pocałował w czubek głowy."
Natalia Sońska- Garść pierników, szczypta miłości.


"Przecież wszyscy pragniemy tego samego: by ktoś podarował nam MIŁOŚĆ"
Kelly Link- Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań.

Kochani z całego serca chcę Wam życzyć Wesołych świąt! Wielkiej choinki i bogatego mikołaja. No i oczywiście uśmiechu! Wszystkiego dobrego! 

1 komentarz:

  1. Pomysł na post bardzo mi się podoba :) Cytaty świetne. Ostatni cytat jest taki prawdziwy. Bardzo też spodobał mi się ten z ,,Garść pierników, szczypta soli'' i te dwa z ,,Śnieżna noc''. Tobie również życzę wesołych świąt i wszystkiego dobrego ;)

    OdpowiedzUsuń