sobota, 6 lutego 2016

Świat w cytaty ubrany-"Malowany człowiek"księga I

Hej kochani! Dzisiaj przychodzę do Was z kolejnym postem z serii "Świat w cytaty ubrany". A jaką książkę bierzemy dzisiaj na oko? Zapraszam na cytaty z cudownej książki Malowany człowiek, księga I . Trochę o tej książce mogliście przeczytać ostatnio. Jeśli ktoś ma zaległości zapraszam tutaj (klik).

źródło

"Tylko głupiec nie wie co to strach"

"Każde dziecko pewnego dnia musi sobie zdać sprawę, że dorośli również popełniają błędy i okazują słabość, tak jak wszyscy inni. Następnego dnia, czy tego chce czy nie, nie jest już dzieckiem."

"W życiu każdego z nas bywają takie chwile, gdy niezwykle intensywnie czujemy, że żyjemy. Do tego stopnia, że kiedy wreszcie mijają, przepełnia nas poczucie marności. Wówczas każdy z nas gotów jest zrobić wszystko, by znów pochwycić życie w swoje ręce."

"Tak mówi księga, a księgi są spisane ręką ludzi. Jeśli Stwórca chce nam coś przekazać, to dlaczego korzysta z księgi, zamiast wypisać swe przesłanie ogniem na niebie?"

"Dzień nie będzie dłuższy dzięki temu, że później otworzy się oczy."

"Jesteśmy tym, czym sami chcemy być (...) Jeśli pozwolisz innym decydować o twojej wartości, będziesz stracona. Jak świat długi i szeroki nie ma takiej osoby, której byłoby w smak przyznać, że inni są od niej więcej warci."

"Ruszenie do przegranej walki nie uczyni cię odważnym."

"Zwierzęta uciekają, jeśli mogą, i walczą, jeśli muszą, a ludzie niczym się od nich nie różnią."

"Ciesz się dzieciństwem, póki jeszcze możesz, dziewczyno. Gdy dobiegnie końca, nagle zaczniesz za nim tęsknić. Świat ma znacznie więcej do zaoferowania niż tylko rozkładanie nóg przed mężczyzną i rodzenie mu dzieci."

Kto z Was czytał tę książkę? Macie swoje ulubione cytaty? Piszcie śmiało!

Napisz komentarz - nie gryzę!
Zajrzyj na Fanpage!
Zostań ze mną na dłużej! 

7 komentarzy:

 1. Ja nie czytałam, ale skoro tak chwalicie, to powinnam poszukać :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki są świetną skarbnicą wiedzy - cytaty to potwierdzają! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam, ale Twój zachwyt mnie zachęca. Mam wrażenie, że od kilku dni mówisz tylko o tych książkach, powinnam sprawdzić co też mają w sobie! ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszą, MUSZĘ się zebrać i to przeczytać! Tyle pozytywnych opinii wokół <3 Cytaty są cudowne. Eh, kolejna książka do przeczytania, a czasu brak... :/

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety książkę czytałam z biblioteki, więc teraz nie mam przy sobie żadnych cytatów, które mogłabym przytoczyć, wiem natomiast, że książka(oba tomy) był niesamowite, kontynuacje również. Teraz czekam tylko na Tron z Czaszek, czekam aż kupią go w mojej bibliotece. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam książki, w ogóle o niej nie słyszałam, ale widzę, że są w niej naprawdę wartościowe cytaty :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam o tym tytule ale po Twojej recenzji musze sięgnąć po nią!

  OdpowiedzUsuń